This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Львівська обласна асоціація

Всеукраїнської організації
Союз осіб з інвалідністю України

Жидачівська районна асоціація інвалідів заснована 24 квітня 2003 року. Першим головою був Різник Євген Федорович 28.03.1926 року народження, з 2008 року головою обрано Мацук Марію Іванівну 25.12.1939 року народження.
у 2019 році головою РАІ було обрано - Власову Любов Василівну
адреса асоціації: 81700, м. Жидачів, вул. Шевченка, 4
тел: (03239) 3-20-41
Голова Жидачівської районної асоціації інвалідів Мацук Марія Іванівна нагороджена: Почесною грамотою Львівської ОДА (03.12.2011), Подякою  Головного управління праці та соцзахисту населення ОДА (03.12.2010).
Перша установча Конференція відбулась 20 вересня 1991 року.
У 2007 році
зареєстровано 4175 членів організації. Прийнята Комплексна програма реабілітації інвалідів на 2007-2010 роки. Звітно-виборча конференція відбулась в червні 2007 року. Жидачівською районною асоціацією було проведено 3 засідання Ради, 1 засідання Президії.
У 2008 році
зареєстровано 4226 членів організації.
У 2009 році
зареєстровано 4086 членів організації.
У 2010 році
зареєстровано 4598 членів організації. Львівська обласна асоціація інвалідів надала методичну допомогу в проведенні районної спартакіади інвалідів. Звітно-виборча Конференція відбулась 18 серпня 2010 року де головою асоціації було обрано Мацук Марію Іванівну, а її першим заступником Власову Любов Василівну. Передплачено 250 інвалідам газету “Благовіст”. Забезпечені засобами доступу для осіб з обмеженими фізичними можливостями такі об’єкти, як: Районна Рада і адміністрація, Міська Рада, Управління праці і соціального захисту, Пенсійний фонд, Центр зайнятості, стаціонарні відділення лікарні.
У 2011 році
зареєстровано 4479 членів організації. Проводились профілактичні огляди інвалідів. Інваліди направлялись у санаторії на реабілітаційне лікування. Львівська обласна асоціація інвалідів в 2011 році взяла участь в Жидачівській районній спартакіаді серед інвалідів. Передплачено 72 примірника газети «Благовіст».
2012 рік
Станом на 1 грудня 2012 року у районі числиться 4579 інвалідів, з них 264 дітей-інвалідів.
Для людей з інвалідністю організовуються часті екскурсії, зокрема відбулася поїздка у Гошівський монастир, а також до м. Львова. За кошти благодійників проведено ремонт приміщення, яке орендує асоціація.  Відбулися урочистості щодо святкування Міжнародного дня інвалідів та Миколая.
У навчальних закладах проведені уроки на тему :"Дивіться на нас, як на рівних"  за участю осіб з інвалідністю.
16 серпня 2012 року Жидачівською районною асоціацією інвалідів була проведена ІХ Спартакіада для інвалідів району. А також цього ж року була проведена перереєстрація Статуту Жидачіської асоціації інвалідів у відповідності до Статуту ЛОАІ та ВОІ СОІУ.
Відповідно до Програми соціального захисту та реабілітації інвалідів і на підтримку Статутної діяльності Жидачівської РАІ ЛОАІ ВОІ СОІУ 12 жовтня 2012 року. надіслано Програму та Кошторис райдержадміністрації, районній раді та міській раді м. Жидачева для виділення коштів з районного та місцевого бюджетів на 2013 рік.
2013 рік

В кінці серпня в Жидачеві відбулась  10 – а ювілейна Спартакіада інвалідів району. 44 члени районної асоціації інвалідів були її учасниками. Велика робота по підготовці спартакіади проведена головою Жидачівської районної асоціації інвалідів Марією Мацук  і її першим  заступником Любов’ю Власовою.

Традиційно Спартакіада розпочалась з Держаного гімну і  підняття прапора  України.

Зі словами вітання для учасників спартакіади виступили Олег Кизима – заступник голови Жидачівської райдержадміністрації, Володимир Левко – міський голова м.Жидачів, Ігор Процан – директор Територіального центру обслуговування одиноких громадян, Олександра Олеськів – заступник директора Фонду страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань.

Особливо тепло учасники змагань зустрічали голову Львівської обласної асоціації інвалідів ВОІ СОІУ Леоніда Тарасенка і його першого заступника Оксану Кіяновську а також колег і друзів з інших громадських організацій інвалідів голову Моршинського міського товариства інвалідів  ЛОАІ ВОІ СОІУ Зіновію Кецик і голову Дрогобицького центру «Реабілітація інвалідів» Валентину Антоняк.

Всі виступаючі високо оцінили роботу голови організації і її першого заступника по співпраці з органами влади щодо  соціальної і спортивної  реабілітації інвалідів району,  висловили  впевненість, що при активній підтримці влади району і міста Жидачів районна асоціація інвалідів зможе ще більше активізувати свою роботу по реалізації в районі засад Конвенції ООН про права інвалідів.

Найактивнішими в змаганнях були : в метанні м’яча серед чоловіків  – Веснін Андрій ( 1-е місце), Мацук Любомир (2 –е місце), Вінців Іван (3-у місце), серед жінок – Чорнейко Зоряна ( 1-е місце), Талама Марія ( 2-е місце), Гайовська Ольга ( 3-е місце);  в стрибках в довжину серед чоловіків Мацук Любомир (1-е місце), Веснін Андрій ( 2-е місце), Мацук Роман і Михайлишин Ярослав (3-е місце), серед жінок Власова Любов ( 1-е місце), Чорнейко Зоряна ( 2-е місце), Талама Марія ( 3-е місце); в бігу на 60 м. серед чоловіків чоловіки Зварич Володимир ( 1-е місце), Мацук Роман (2-е місце), Михайлишин Ярослав (3-е місце), серед жінок Власова Любов ( 1-е місце), Олійгник Оксана (2-е місце), Мацук Марія (3-е місце); в рукоборстві (армреслінг)  серед чоловіків Талама Ярослав ( 1-е місце), Паламар Семен 2-е місце, Вінців Іван ( 3-е місце), серед  жінок  Чорнейко Зоряна (1-е місце), Талама Марія (2-е місце), Галюк Марія ( 3-е місце); в грі в шашки серед чоловіків Вінців Іван ( 1-е місце), Бернарський Антон ( 2-е місце), Борисовський Святослав ( 3-е місце), серед жінок Саворська Віра ( 1-е місце), Ярмолюк Степанія ( 2-е місце), Кецик Зіновія (3-е місце). Серед гравців в шахи переможцем став Мацук Роман, друге місце зайняв Веснін Андрій.

Всі учасники Спартакіади нагороджені медалями, кубками,  подарунками, квітами та грошовими    винагородами. Проведення Спартакіади стало можливим завдяки матеріальній підтримці благодійників : депутата Верховної Ради, керівника Фонду «Добре серце» Канівця О.Л., підприємців Посацького С. і  Улюк Я., які подарували кожному з учасників чудові квіти, Шведа В. за надані кондвироби та солодощі.

Особлива вдячність Жидачівській міській раді та райдержадміністрації за всебічну підтримку у проведенні Спартакіади, яка була як організаційною, так і фінансовою. Крім того, керівництво району і міста запевнили присутніх, що підтримка районної асоціації інвалідів буде постійною: як  в забезпеченні достойним  приміщенням  так і в реалізації інших спільних соціальних проектів.

2014 рік

Актуальне інтервю

«Працюємо без приміщення і належної підтримки влади»

(Розмова з головою Жидачівської районної асоціації інвалідів, членом Президії Ради ЛОАІ ВОІ СОІУ Марією Мацук)

- Маріє Іванівно, добре відомо, що районним, міським асоціаціям інвалідів сьогодні, як ніколи, важко працювати. Якої допомоги, підтримки очікуєте від райдержадміністрації, районної ради? Можливо, шукаєте спонсорів, благодійників? Важливо знати, чи аналізує місцева влада хід виконання районної програми соціальної підтримки інвалідів?

- Наша країна переживає сьогодні тяжкі часи, що не може не позначитися і на роботі громадської організації. Зокрема, зменшилась кількість благодійників, які надавали допомогу. На жаль, наша організація не забезпечена приміщенням, де могла б здійснювати свою діяльність. Місцева влада і не обіцяє його надати.

На виконання Комплексної програми соціальної підтримки та реабілітації інвалідів району фінансова підтримка на 2014 рік не значна – 10 тис. грн, але ця сума ще буде переглядатися в бік її зменшення через відсутність коштів. Невідомо, як це питання вирішиться, а вже минуло п’ять місяців. У своїх заходах асоціація просила 25 тис. грн. У 2013 році з районного бюджету було виділено 5 тис. гривень і перераховано їх асоціації лише в грудні. Ці кошти були використані на передплату газети «Благовіст», відзначення Міжнародного Дня інвалідів та інші заходи. Ось так місцева влада піклується про інвалідів.

Завдяки благодійникам було проведено Х районну спартакіаду, організовано поїздки в Гошівський монастир та Унівську Лавру. За п’ять місяців ц. р. організовано поїздку в Кохавинський монастир св. Герарда та проведено захід до Дня Матері. Асоціація подала проект на конкурс в благодійний фонд «Рідня», кошторисна вартість якого 5 тис. грн (на придбання спортивної форми для інвалідів, які братимуть участь в обласних спартакіада інвалідів).

- А як виживають інваліди при нинішній тарифах на житлово-комунальні послуги, при цінах, зокрема, на ліки?

- Інваліди дуже занепокоєні подорожчанням цін на ліки та підвищенням тарифів на оплату житлово-комунальних послуг. Так, розкажу історію однієї сім’ї. Тимків Я. Т. – інвалід ІІ групи одержує пенсію 1613 грн, його дружина Марія Йосипівна – інвалід ІІІ групи – 1194 грн. Щомісячно на придбання ліків витрачають 560 гривень, на оплату комунальних послуг 285 грн.

Ось ще один приклад. Сім’я Мальцевих Володимира і Марії – інваліди третьої групи ледь-ледь зводять кінці з кінцями, отримуючи пенсію відповідно 984 грн і 1100 грн, а на медикаменти щоденно витрачають по 54 грн.

Адресної допомоги ці сім’ї не одержують. Через відсутність коштів управлінням праці та соцзахисту населення райдержадміністрації адресна допомога надається лише тим сім’ям, де два і більше інвалідів першої і другої групи.

Щоб пом’якшити ситуацію, районна асоціація інвалідів рекомендує таким сім’ям подавати заяви на допомогу. На жаль, допомога становить не більше, ніж 500 грн. В основному сім’ї виживають на свої жалюгідні пенсії та доходи, які надходять від підсобного господарства.

- Як поліпшити транспортне забезпечення? Взагалі, які бачите шляхи підвищення життєвого рівня інвалідів?

- Транспортне обслуговування інвалідів в районі, можна сказати, перебуває на належному рівні. Письмових нарікань не було, за винятком відсутності рейсів в окремі села. Це питання розглядалося на Координаційній Раді РДА. Зараз в ці села курсує автобус один раз в день (погані дороги). Пільговий проїзд інвалідів всіх категорій забезпечується тільки перевізниками ТзОВ ВТП Жидачів «Автотранс».

Турбують інвалідів ціни на продукти харчування, які стрімко зростають; незабезпечення путівками на санаторно-курортне лікування; низькі пенсії. Нова демократична влада повинна значно більше приділити уваги соціальному захисту інвалідів.

Та найбільше мене непокоїть відсутність фінансової підтримки громадських організацій з боку держави; пасивність, байдуже ставлення керівних органів до інвалідних організацій, мізер коштів, які закладаються в районному бюджеті на виконання соціальної підтримки та реабілітації інвалідів. Слід розширити перелік захищених статей. Транспортний проїзд інвалідів на пільгових умовах повинен бути цілорічний, а не з 1 жовтня по 15 травня, коли люди сидять в квартирах (осінньо-зимовий період).

Насамкінець скажу: забезпечити гідне життя інвалідів може тільки держава, а громадські організації покликані об’єднати інвалідів в гуртки, від їх імені піднімати важливі питання, організовувати культурно-мистецькі, спортивні заходи, сприяти їхньому дозвіллю тощо.

- Дякую, Маріє Іванівно, за розмову.

 

На Жидачівщині розглянуте питання виконання соціальних програм стосовно людей з інвалідністю

17 липня цього року в Жидачівському районі на Львівщини   проаналізовано  виконання обласної та районної  Комплексної програми соціальної підтримки і реабілітації інвалідів на 2011 – 2014 роки.

Голова Жидачівської районної асоціації інвалідів Львівської обласної асоціації інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» Марія Мацук , як вмілий керівник, конференцію районної асоціації провела в формі справжнього звіту про виконання своїх зобов’язань перед інвалідами району, керівниками владних структур, що займаються вирішенням проблем людей з інвалідністю. Звітували про проведену роботу начальник управління праці і соціального захисту населення Жидачівської райдержадміністрації Лідія Реглусевич, як основний організатор цієї роботи, яка акцентувала на тому, що в районі вже зроблене і звернула увагу на існуючі проблеми. На запитання учасників конференції їй допомагала відповідати завідуюча сектором по роботі з інвалідами, ветеранами війни та праці Ольга Карпова.

Директор районного територіального центру інвалідів і одиноких  Ігор Процан розповів про роботу центру і  його можливості і перспективи, які були б, на його думку, значно ширшими при наявності необхідних коштів .

Микола Балицький – директор Жидачівського районного відділення  фонду страхування від нещасних випадків на виробництві  розповів про нові напрямки розвитку районного відділення фонду, створення на базі  району обласного архіву по збереженню справ інвалідів. Василь Костецький, як голова медико соціальної експертної комісії Жидачівської районної лікарні, зупинився  на можливостях обслуговування людей з інвалідністю району та їх медичній реабілітації. В своєму виступі він звернув увагу  також на важливості правильного заповнення індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю,  найповніше включення в індивідуальну програму реабілітації всіх форм і засобів реабілітації для якнайефективнішої адаптації інваліда в суспільне життя. Він  зупинився  на можливостях і порядку отримання інвалідами району путівок в санаторні і лікувальні заклади,  а також наголосив, що проблем з цим в районі немає. В учасників конференції майже не було запитань до виступаючих. З особливим інтересом  присутні слухали виступ заступника начальника Жидачівського відділення Пенсійного фонду України Марію Стадник, яка  порушила дуже багато цікавих для людей з інвалідністю питань: як нараховується та індексується пенсія і про державні доплати до «зароблених» пенсій, як нараховуються і чи виплачуються пенсії дітям війни з числа інвалідів. Повідомила про те, що затримок з виплатами пенсій в районі на сьогодні немає, і дещо розповіла про нарахування пенсій працюючим інвалідам. А ще підкреслила важливість такого звітування перед людьми з інвалідністю всіх соціально спрямованих структур району.

Після звіту керівників соціально спрямованих структур, керівництво районної асоціації інвалідів дало свою оцінку  роботі керівників виконавчої влади і місцевого самоврядування  району по питаннях правового захисту, соціальної підтримки  і реабілітації інвалідів району та підтримки  їх громадської організації. Голова районної асоціації  інвалідів Марія Мацук , її перший заступник Любов Власова та інші активісти  вказали на ряд невирішених проблем, які не сприяють соціальній підтримці і реабілітації інвалідів району а також  розвитку їх громадської організації.  Серед найважливіших  проблем  було назване те, що Жидачівська районна асоціація інвалідів – єдина в області позбавлена приміщення для можливості здійснення статутної діяльності. Те приміщення, яке їм ніби було надане і в облаштування якої районною асоціацією були  вкладені важко здобуті інвалідами  кошти, в них підступно відібрали, нічого не давши натомість.   Ще однією проблемою в спілкування з місцевою владою інваліди району вважають постійний брак коштів для будь яких потреб, що  стосуються статутної діяльності їх громадської організації, на яку  районна організація інвалідів  за 2014 рік не отримала жодної копійки.  І якщо в роботі низових  виконавчих структур району відчувається відповідальність по забезпеченню увагою найбільш пріоритетного напрямку нашої, як і кожної, держави, а саме:   правової і соціальної підтримки та реабілітації інвалідів, то новопризначений голова Жидачівської райдержадміністрації  цієї важливості ще не відчув.

Голова Львівської обласної асоціації інвалідів, перший заступник голови Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» Леонід Тарасенко  в своєму виступі наголосив на необхідності працювати по – новому, на тому, що авторитет організації в її справах ,  в активності її лідерів. І при підтримці обласної асоціації інвалідів, поглиблені громадянської позиції керівництва району  щодо розуміння вирішення найнезахищеніших членів Жидачівської спільноти, а також при активізації своїх членів Ради, районна асоціація інвалідів здатна вирішити  проблеми, які  зараз здаються непереборними. 

Перший заступник голови Львівської обласної асоціації інвалідів Оксана Кіяновська  відзначила, що ми, для того, змінити життя нашої країни  і жити краще, мусимо змінювати себе, наше  відношення до справи , яку робимо, до людей, що поруч з нами і навіть до тих, які далеко від нас. Це не просто. Але саме з такою життєвою позицією  жили ті, хто поклав своє життя за наше майбутнє і ми мусимо бути гідними їх подвигу.

Спартакіада інвалідів Жидачівщини

21 серпня ц. р. 35 інвалідів району взяли участь в ХІ районній Спартакіаді інвалідів, присвяченій Дню Незалежності України. Спочатку хвилиною мовчання та молитвою вшанували пам'ять загиблих за волю України. Далі учасників привітали міський голова Жидачева В. Левко, заступник начальника районного управління соціального захисту населення Т. Олійник, представник Пенсійного фонду І, Стасина, голова Моршинського міського товариства інвалідів З. Кецик (вона передала вітання від голови Львівської обласної асоціації інвалідів ВОІ СОІУ Л. Тарасенка), директор Дрогобицького реабілітаційного центру інвалідів В. Антонюк, голова Львівського міського товариства інвалідів О. Харченко, представник Стрийської районної асоціації інвалідів І. Вінців. Вони побажали всім міцного здоровя, молодечої енергії, перемоги над собою. Міський голова В. Левко розповів, зокрема, як місто готується до відзначення 850-річчя першої згадки про Жидачів, яке святкуватиметься 21 вересня ц. р.

У програмі змагань були такі види спорту:гра в шашки, метання набивного м’яча, дартс, вимірювання сили кисті.

Назвемо переможців. Шашки. Чоловіки: І місце – Іван Вінців, ІІ – Антон Беднарський, ІІІ – Святослав Борисовський; жінки: І місце – Степанія Ярмолюк, ІІ – Люба Гусак, ІІІ – Леся Снігура.

Метання набивного м’яча. Чоловіки: І місце – Андрій Веснін, ІІ – Роман Мацук, ІІІ – Іван Вінців; жінки: І місце – Марія Талама, ІІ – Степанія Ярмолюк, ІІІ – Марія Галюк і Лілія Онишко.

Дартс. Чоловіки: І місце – Ярослав Талама, ІІ – Андрій Підгайний, ІІІ – Роман Мацук та Іван Вінців; жінки: І місце – Марія Талама, ІІ – Елла Борисовська, ІІІ – Марія Галюк.

Армреслінг. Чоловіки: І місце – Ярослав Талама, ІІ – Іван Вінців, ІІІ – Роман Мацук; жінки: І місце – Марія Талама, ІІ – Лілія Онишко, ІІІ – Марія Галюк.

Переможці нагороджені медалями, грамотами, призами, їм вручено квіти та грошові винагороди, а інші учасники – призами, квітами та грошовою винагородою. Всі задоволені спортивним заходом.

Завдяки підприємцю Володимиру Шведу для присутніх був накритий солодкий стіл. За призи, медалі, грамоти, грошову винагороду – подяка депутату Верховної Ради України Олегу Канівцю, депутату обласної Ради Михайлу Титикалу, а за квіти – підприємцям Ярославі Улюк та Станіславу Посацькому. Велике спасибі голові міста Левку В. С., а також Домінському О. В., Киячик Г. Ф., суддям Янишину та Іванику.

Теплих слів і подяки заслуговує директор школи № 2 Мальцева О. Т., яка надала приміщення школи для проведення Спартакіади.

На жаль, інваліди району не відчули підтримки збоку районного керівництва. Із районного бюджету на спартакіаду не надано жодної копійки. Обурило інвалідів і те,що ніхто із керівництва райдержадміністрації  та районної ради  не привітав їх із спортивним святом (хоча були надіслані запрошення) та не поцікавився, за які кошти проводиться цей захід. Проігнорувало районне керівництво і запрошення на районну конференцію на тему: «Виконання обласної та районної Комплексної Програми соціальної підтримки і реабілітації інвалідів на 2011-2014 рр.»

2015 рік

Спартакіада інвалідів Жидачівщини

Спортивне свято для людей з особливими потребами щороку організовує районна асоціація інвалідів. Не виняток став і цей рік. XII Спартакіада присвячена 150-річчю від Дня народження митрополита Андрея Шептицького та пам’яті Героїв Майдану, воїнів АТО. Хвилиною пам’яті учасники спортивного свята вшанували членів Асоціації, яких вже немає з нами та пам'ять загиблих героїв Революції Гідності й воїнів АТО.

Урочисту частину продовжили виконанням Гімну України та підняттям національного прапора. Честь підняти національний стяг випала багатолітнім учасникам змагань, призерам районних та обласних Спартакіад Марії Йосипівні Таламі та Любові Власовій.

Загалом у цьогорічних змаганням взяло участь 43 учасники. Перед учасниками Спартакіади, гостями спортивного свята виступили з вітальними словами міський голова Жидачева Володимир Левко, заступник голови Жидачівського районної ради Марія Стеців, заступник голови Жидачівської РДА Ольга Мельник, начальник обласного центру  «Інваспорт» Мирослав Ніколаєв, помічник народного депутата Йосип Сенюра. Також на святі були присутніми заступник керівника Пенсійного фонду в Жидачівському районі Марія Стадник, керівник територіального центру із соціального обслуговування Ігор Процан. На спортивне свято до району також завітали гості зокрема представники Дрогобицького реабілітаційного центру Валентина Антонюк, Наталія Ніколаєва, Моршинського товариства інвалідів Зіновія Кецик, Галина Мацик, Стрийської асоціації інвалідів Іван Вінців, голова ревізійної комісії Львівської обласної асоціації інвалідів ВОІ «СОІУ» Віра Романова, голова Львівського міського товариства інвалідів Ольга Харченко.

З кількох видів спорту проводились змагання й визначались кращі. Зокрема у бігу на 30 м перемогу святкували серед чоловіків Володимир Зварчи, який зайняв I місце та Олександр Яценко, який прибіг другим. Серед жінок кращими були Любов Власова та Марія Мацук. У дартсі сере чоловіків кращими виявились Андрій Підгайний, Андрій Гусак та Ігор Пашко, які відповідно посіли перше, друге та треті місця. З метанням серед жінок краще впорались Любов Власова, Марія Талама та Ольга Гайовська. У метанні набивного м’яча не було рівних Любомиру Мацуку, Ярославу Мацуку, Андрію Гусаку, серед жінок - Любові Гусак, Ользі Гайовській.

Зі стрибками в довжину з місця краще впоралися Любомир Мацук, Ярослав Мацук, Ярослав Михайлишин, серед жінок – Любов Власова, Марія Хамось, Любов Меленчук. У інтелектуальній грі у шашки перемогу святкували Андрій Підгайний та Степан Ярмолюк.  У змаганні з вимірювання сили кисті переміг Ігор Пашко, другим став Ярослав Талама, у жінок Марія Талама, Любов Власова та Марія Галюк вибороли призові місця. Учасникам XII спартакіади довелося опанувати й нову для них командну гру, що введена до переліку змагань на обласній Спартакіаді – «боча», яку проводили представники «Інваспорту».

Опісля спортивних змагів на всіх чекали приємні дарунки: квіти, пам’ятні призи, грошові премії. Звісно переможці змагань нагорожені грамотами, медалями теж грошовими призами, пам’ятними сувенірами, квітами. Вручення нагород проводив керівник сектору молоді та спорту Йосиф Будзінський.

XII Спартакіада для людей із особливими потребами пройшла за підтримки народного депутата України А.Кота, , керівника ПАТ «Кохавинська паперова фабрика» М. Титикала, підприємців В. Шведа, О. Підлісецького, Я. Ілюк, С. Посацького, Чорнейко, Жидачівської РДА, районної та міської рад.

2016 рік

У Жидачеві відбулася районна спартакіада людей з особливими потребами

22 серпня на базі Жидачівської загальноосвітньої школи №2, в рамках проведення заходів з нагоди відзначення 25-ї річниці Незалежності України, відбулися спортивні змагання людей з особливими потребами. Учасників районної спартакіади привітали: керівник апарату РДА, т.в.о. заступника голови РДА Світлана Самсонова, директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Карабін, директор територіального центру соціального обслуговування населення району Ігор Процан, начальник відділу культури, туризму і спорту РДА Зіновій Тимофтевич, головний спеціаліст відділу культури, туризму і спорту РДА Йосиф Будзінський.

Голова районної асоціації інвалідів Жидачівщини Марія Мацук привітала учасників спартакіади із ювілеєм Української державності й побажала успішних виступів на змаганнях.

На спортивному майданчику Жидачівської загальноосвітньої школи №2 люди з особливими потребами брали участь у спортивних змаганнях. Також учасники спартакіади оглянули виставку молодого художника Жидачівщини Михайла Марківа. Відбулася й урочиста церемонія нагородження переможців спартакіади.

Обговорили актуальні питання

У відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Жидачівському районі відбулась зустріч з членами районної асоціації інвалідів.

Участь у заході взяли заступник начальника управління соціального захисту населення Тарас Олійник, заступник начальника Пенсійного фонду Марія Стадник, директор Жидачівського бюро безоплатної правової допомоги Ярослав Буряк, заступник директора територіального центру соціального обслуговування Леся Вайда, завідувач відділення соціальної допомоги вдома терцентру Ярослава Дашавська. На зустрічі виступили: директор ВВД ФСНВ Микола Балицький, голова районної асоціації інвалідів Марія Мацук. Марія Іванівна подякувала усім благодійникам та спонсорам, які багато років допомагають асоціації інвалідів організовувати різноманітні заходи, а також надають соціальну допомогу. Однак є проблеми.

Одна з таких проблем, попри брак фінансування, - відсутність власного приміщення.

Про співпрацю з районною асоціацією інвалідів, соціальний захист, пенсійне забезпечення людей з інвалідністю говорили представники відповідних державних управлінь. М. Балицький розповів про діяльність Фонду щодо соціального захисту осіб, які втратили працездатність внаслідок травми на виробництві чи набутого професійного захворювання.

Від дирекції Фонду за активну життєву позицію, участь у спартакіаді нагороджені Галина Купець, Іван Павловський, Олег Литвин, Марія Галюк, Євген Кузик. Грамотами від районної асоціації інвалідів відзначені Марія Халос, Марія Талама, Ярослав Талама, Любов Меленчук, Люба Власова, Лілія Онишко, Ольга Гайовська, Анна Мацук.

Оксана ФРАНКІВ

Союз організацій інвалідів України Національна асамблея інвалідів України Міністерство соціальної політики України Президент України
Верховна Рада України Кабінет Міністрів України Львівська обласна рада Львівська облдержадміністрація
Львівська міська рада Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві Пенсійний фонд України Фонд соціального захисту інвалідів
#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123