This website works best with JavaScript enabled
Оновлена програма житлових субсидій: що змінилося?
З 1 травня 2017 року, на підставі внесених 26 квітня 2017 року Урядом змін у Постанову № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», в Україні діятиме оновлена програма житлових субсидій.
На основі змін, у травні органи соціального захисту населення проведуть перепризначення субсидій на наступний рік та розрахують її розміри на літній період, а з жовтня – на новий опалювальний сезон.
Повторно подавати документи на оформлення допомоги необхідно буде лише тим, хто орендує житло та у кого відбулися зміни у складі сім’ї. Для решти субсидіантів перерахунок проведуть автоматично, без повторного звернення.
Збільшується соціальна норма для непрацездатних
Для пенсіонерів, інвалідів, інших людей, які не працюють з об’єктивних причин, Уряд збільшує соціальну норму, за якою надається житлова субсидія.
Якщо в помешканні проживає одна-дві непрацездатні людини, соціальна норма, за якою їм рахуватиметься розмір допомоги, збільшується з 49 кв. м. до 75 кв. м.
Нововведення на користь тих, хто проживає у садовому будинку
Багато людей не зареєстровані, але проживають у садових будинках чи дачних кооперативах і сплачують комунальні послуги. Раніше такі люди не могли претендувати на субсидію, позаяк не мали там офіційної реєстрації.
З травня 2017-го за рішенням Комісії з питань соціального захисту населення, які діють при управліннях соцзахисту, такі сім’ї зможуть оформлювати субсидію, яка фінансуватиметься за рахунок місцевих бюджетів.
Зміни в опалювальний період
Якщо раніше субсидія на опалювальний сезон призначалася з 1 жовтня до 30 квітня і перераховувалася відповідно до рішення органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади про дату початку та закінчення опалювального сезону, то у 2017-2018 рр. для користувачів централізованого опалення залишається прив’язка до відповідних рішень органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади, а для тих, у кого індивідуальне опалення, субсидія нараховується з 15 жовтня до 15 квітня.
Кому повторно необхідно подавати документи на оформлення субсидії?
Заяву і Декларацію про доходи заново треба подавати сім’ям, які: орендують помешкання; мають зміни у складі сім’ї: хтось прописався чи виписався; хочуть отримати субсидію на тверде паливо.
Про що потрібно повідомляти фахівців соцзахисту?
Протягом місяця отримувачі субсидії повинні повідомити органи соціального захисту населення про наступні зміни: складу зареєстрованих у житлі: хтось виписався чи прописався; соціального статусу членів сім’ї: хтось звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером; про здійснення одноразової покупки, яка перевищує 50 тисяч гривень; набору комунальних послуг: відмовилися від централізованого палення і перейшли на індивідуальне чи навпаки.
Міністерство соціальної політики України
#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123